„Pracę należy wybierać dużo ostrożniej niż współmałżonka, ponieważ będzie się w niej spędzać więcej czasu niż w jego towarzystwie.”

Tym dowcipnym cytatem z książki Jonathana Carrola wprowadzę Was w temat oświetlenia do pracy. Spędzamy w niej praktycznie połowę swojego życia, więc warunki w niej muszą być ściśle określone i sprzyjające naszemu samopoczuciu. Każdy architekt projektując oświetlenie do biura wie, że musi trzymać się dokładnych wytycznych. I tu swoją główną rolę grają Luxy.

Co to są LUXy ?
Lux to określenie z jaką intensywnością i mocą dana LAMPKA oświetla wybraną płaszczyznę. Słowo LAMPKA zostało przez nas wyróżnione z bardzo ważnego powodu, gdyż na moc lampki wyrażoną w LUXach składa się dioda lub żarówka oraz lustro lampki, od którego wyemitowane światło odbija się w kierunku przez nas wybranym.
W zależności co robimy w miejscu pracy, potrzebujemy odpowiednią ilość LUXów:

  • Pisanie ręczne, obsługiwanie klawiatury, czytanie, przetwarzanie danych- 500 LUXów
  • Kreślenie techniczne – 750 LUXów
  • Recepcja – 300 LUXów

Nawet jeśli pracujemy w domu zapewnijmy sobie dobre oświetlenie. Od tego zależy nasze zdrowie!

Poniżej 4 specjalnie wyselekcjonowane propozycje, dostępne w naszym sklepie.

Lampa biurkowa Italux Jesso

produkt nowy, oryginalnie zapakowany, objęty dwuletnią gwarancją. Źródło światła to żarówka E27 o mocy maksymalnej 60W – brak w komplecie. W lampce Jesso można zastosować żarówki LED o dowolnej mocy. Lampa w kolorze białym. Regulowane ramię pozwala na ukierunkowanie światła w dowolnym kierunku.

Lampa Stołowa Spot Light Dave

posiada certyfikat zgodności i jest objęta 24 miesięczną gwarancją producenta. Źródłem światła jest pojedyncza żarówka E27 o maksymalnej mocy 60 W (brak w zestawie). Produkt zapakowany jest w oryginalne opakowanie. Instrukcja montażu w komplecie.

Lampa stołowa Eglo Barnstaple

Produkt posiada 24 miesięczną gwarancję producenta. Seria lamp Barnstaple składa się z lamp wiszących na 1,3 i 6 żarówek, lampy podłogowej, lampy stołowej, kinkietu i plafonów. oprawy te są wykonane ze stali w kolorze brązowej patyny z czarnymi dodatkami. świetnie będzie pasować do wnętrz wykończonych w stylu industrialnym. Można zastosować żarówki LED.

Lampa stołowa Stockbury

Produkt posiada 24 miesięczną gwarancję producenta. Seria lamp Stockbury charakteryzuje się solidnym i eleganckim wykończeniem. Stalowa oprawa w kolorze antycznego brązu wpasuje się w pomieszczenia, które urządzono zarówno w stylu retro, vintage lub industrialnym. Wraz z innymi modelami oświetlenia oprawa sprawdzi się także w restauracjach oraz barach, gdzie zbuduje klimat wnętrza. Rodzina lampa Stockbury posiada w swojej ofercie lampy wiszące ma 1 i 3 żarówki, kinkiet oraz lampę stołową. Można zastosować żarówki LED.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *