Z reguły oświetlenie łazienki nie znajduje się na liście priorytetów w stosunku do innych pomieszczeń w domu. Ale w miarę, jak łazienki stają się coraz większe i bardziej wyszukane, właściwe oświetlenie jest niezbędne do optymalnego wykorzystania przestrzeni.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę oświetlając łazienkę?

 

Łazienka powinna być jasna i czysta, więc kluczowe jest oświetlenie jej w miejscach porannych przygotowań do pracy czy szkoły. Pomoże nam w tym oświetlenie nad głową oraz kinkiety oświetlające twarz.

Łazienki stały się teraz pomieszczeniem w domu, w którym ludzie spędzają dużo więcej czasu niż kiedyś, więc chcemy również stworzyć tam atmosferę relaksującą.

Możliwość elastyczności w dostosowywaniu oświetlenia jest bardzo ważne, dlatego warto zainstalować ściemniacz, który pomoże nam w stworzeniu klimatycznego oświetlenia.

A co z oświetleniem prysznica czy wanny?

 

Często zapominamy o tych miejscach, a są one równie ważne co lampy przy lustrze.

Zazwyczaj , jeśli mamy sufit z karton gipsu stosuje się w tych miejscach oprawy wpuszczane z IP 44 lub wyższym, czyli oprawy szczelne, odporne na parę wodną. 

Jakie poleciłabym oświetlenie?

 

W łazience jestem zwolenniczką światła ogólnego o barwie 3000K. My kobiety jesteśmy wtedy pewne, że po pomalowaniu się, wyglądamy równie pięknie w łazience, jak i na zewnątrz w świetle dziennym.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *