Barwa światła jest kluczem do oświetlenia Twojej przestrzeni w sposób, który sprzyja pozytywnej energii, sukcesowi czy relaksowi. Wyróżniamy 4 podstawowe barwy światła: 2700K, 3500K, 4000K, 65000K.

Barwa 2700K- 3000K – barwa ciepła

Jest to najlepsza barwa do optymalnego relaksu. Używamy ciepłego białego światła w przestrzeniach do rozrywki. Ten kolor światła LED doskonale sprawdzi się jako wstęp do oglądania filmu lub towarzyskiego spotkania z przyjaciółmi. Będzie przyjemnym, przytulnym, przyjaznym kolorem, który sprawi, że Ty i Twoi goście poczujesz się jak w domu. Idealnie sprawdzą się tu źródła LED firmy Philips o barwie 3000 K.

Najlepiej użyć źródeł Philips o tej barwie, w salonach i sypialniach oraz do oświetlenia zdjęć na ścianach.

Barwa 4000K – 6500K – barwa zimna

Jest to barwa podobna do światła słonecznego. Ten kolor światła jest bardzo uniwersalny. Pasuje do wszystkiego. Najlepiej jednak sprawdzi się w biurze lub miejscach, gdzie musimy się skoncentrować. Barwa światła LED często stosowana w nowoczesnych pomieszczeniach wykończonych w zimnych barwach. W tym przypadku również firma Philips ma do zaoferowania źródła z taką barwą. Gdy mamy zainstalowany ściemniacz, zastosujmy wtedy LED ściemniany.
Jeśli chcemy zrobić sobie biuro w domu, konieczne jest umieszczenie w tym pomieszczeniu opraw właśnie w barwie chłodniejszej, żeby nasz umysł zdawał sobie sprawę, że jesteśmy w pracy.

Pamiętajcie, że każde pomieszczenie w naszym domu ma różne funkcje i nie musimy zamykać się w jednej barwie światła LED w całym domu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *